top of page
P1080493_edited.jpg
FLAMENCO

Aby poznać i tańczyć flamenco trzeba poświęcić wiele lat!
Ale to taniec NAJPIĘKNIEJSZY!


Flamenco narodziło się w Andaluzji (południe Hiszpanii) Andaluzja jest kraina pełną sprzeczności kraina gór i dolin. Jest to jedyne miejsce gdzie przez wieki, obok siebie żyli: Cyganie, Żydzi, Katolicy i Muzułmanie. To dzięki nim, poprzez zderzenie tylu kultur powstało flamenco.

 

Flamenco to muzyka i taniec które pochodzą prosto z serca, z głębi duszy! Flamenco jest sztuką która powstała aby dać ujście emocjom, by móc wyrazić ból i szczęście, cierpienie i radość, miłość i zazdrość. Z wiejskich placyków i miejskich placów trafiło do Tablaos- czyli na małe sceny. Stamtąd przeniosło się na wielkie sceny i jest tańczone na całym świecie. Flamenco nie ma ograniczeń wieku i płci, mogą go tańczyć dzieci i dorośli, kobiety i mężczyźni. Flamenco podbiło serca ludzi na całym świecie. Nie należy do najłatwiejszych tańców. Wszelki trud wynagradza jednak niesamowita siła emocji płynących wraz z muzyką przez nasze ciało i duszę! Flamenco ma dobry wpływ na system krwionośny i oddechowy naszego organizmu, poprawia koordynację ruchową. Obok pływania flamenco zostało uznane przez lekarzy jako najkorzystniejsze na kręgosłup. Flamenco uczy też elegancji i wrażliwości, wzmacnia poczucie własnej wartości, sprawia że czujemy się lepiej we własnym ciele, wzmacnia siły witalne organizmu, pobudza je, łagodzi stres i depresję, uwalnia zablokowane emocje.
 

Ale flamenco to nie tylko taniec i dźwięki: TO SPOSÓB MYŚLENIA, FILOZOFIA ŻYCIA, INNA SKALA WARTOŚCI!!!
 

Flamenco uczy pokonywać strach i dodaje siły w pokonywaniu codziennych kłopotów i trudności, uczy że nie ma rzeczy niemożliwych.

bottom of page