top of page

Dla Dzieci & Młodzieży

ZAJĘĆ

IMG_3360.jpeg
Przyjdź i przekonaj się, ile korzyści może dać Ci taniec. To najlepsza forma ruchu dla ciała i dla ducha. Chcesz aktywnie spędzić wolny czas i zależy Ci na tym, aby połączyć przyjemne z pożytecznym? Zapraszamy!

Zajęcia dla dzieci & młodzieży

Balet & Taniec Współczesny

WIEK: 7+, 11+, 15+

Będziemy zgłębiać tajniki tańca klasycznego po taniec współczesny z nauczycielem i pedagogiem ruchu światowego formatu Eloyem Moreno Gallego.

 

Studiował on taniec współczesny, teatr i muzykę w Conservatory of Dance w Maladze. Doświadczenie sceniczne zbierał w Sala Gades, we Wrocławiu współpracował z Wrocławską Akademią Baletu, Operą Wrocławską i Sceną Kamienica. Tańczy we  Wrocławskim Teatrze Pantonimy.

Taniec współczesny oparty jest na idei baletu, pozbawiony jest jednak jego sztywnych zasad, w szczególności kładzie nacisk na pokazanie emocji tancerza, który tańcząc układ, stara się opowiedzieć odbiorcy pewną historię poprzez ruchy charakterystyczne dla rodzaju tej opowieści.

 

Taniec współczesny jest bardzo luźną formą tańca, to znaczy, ze nie ma ograniczeń ta, jak w balecie, co do ustawiania ciała - tutaj tancerz ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu, wykorzystywany jest tu ciężar ciała, grawitacja, oddech, swingi itp.

Freak-company-fot.Ewelina-Piguła-24-1024x685.jpg

Balet: grupa Calineczka

Dla dzieci 4 - 6 lat

Zapraszamy wszystkie dzieci od lat 4-6, które kochają taniec i marzą o magicznym świecie baletu.

Balet jak żaden inny rodzaj tańca uczy płynności ruchów, zręczności, wdzięku, wpływa na poprawienie koncentracji i samodyscypliny, pomaga rozwijać harmonijną koordynację ruchową, zachęca do inwencji twórczej.  Dzieciom dynamicznym pozwala na rozładowanie energii, a tym zamkniętym w sobie na pokonanie swej nieśmiałości, motywuje do współdziałania w grupie, uwrażliwia na sztukę, a szczególnie na muzykę, wprowadza w świat piękna, świat sceny i kulis, świat magii…

 

Taniec Klasyczny jest wyjściowym punktem każdej techniki. Nie ważne czy kochasz Hip Hop, Flamenco, Taniec Towarzyski. To zbiór pewnych zasad, które każdy stosuje u siebie w miarę możliwości swojego ciała. 

Swoje umiejętności dzieci i młodzież zaprezentują na koncercie zwieńczającym całoroczną pracę, a także biorąc udział w konkursach.

Rekrutacja i pierwsze zajęcia według grafiku:
Balet & Taniec współczesny - 11 września
Grupa baletowa "Calineczka" - 13 września
Lokalizacja: Sala 119 w Centrum Kultury Muza.
 
Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani zapisaniem swoich pociech do naszej szkoły, prosimy o wypełnienie umieszczonego na stronie formularza, lub wysłać esemesa.

O godzinie spotkania zostaniecie powiadomieni drogą mailową lub telefonicznie.
Po lekcji odbędzie się zebranie z rodzicami przyszłych uczniów.

Prosimy o wypełnienie i wysłanie do Nas formularza zgłoszeniowego.
Koniecznie proszę wpisać imię, nazwisko oraz wiek dziecka.

Zapraszamy serdecznie do grona Studia Tańca Carmen.

Zapisz Się 
już dziś!

Wypełnij formularz

Dziękujemy za przesłanie zgłoszenia! Drogą mailową lub esemesem zostaniecie Państwo poinformowani o godzinie lekcji próbnej kwalifikującej do odpowiedniej klasy.

bottom of page